بخش تهویه مطبوع میتسوبیشی الکتریک در اروپا برای افزایش بهره وری و کیفیت مونتاژ بخش های دستی خود، راه حل های اپراتور های هدایت شونده(Guided Operator Solutions )را از بخش اتوماسیون صنعتی میتسوبیشی الکتریک بکار گرفت." />
Menu
پنجشنبه 04 بهمن 1397

عمومی

ارتقاء کیفیت پروسه کنترل در کارخانه های تهویه مطبوع

  • 16 بهمن 1395
  • 01:57
  • عمومی
  • 0 دیدگاه
  • 1839 بازدید
  • Article Rating
ارتقاء کیفیت پروسه کنترل در کارخانه های تهویه مطبوع
بخش تهویه مطبوع میتسوبیشی الکتریک در اروپا برای افزایش بهره وری و کیفیت مونتاژ بخش های دستی خود، راه حل های اپراتور های هدایت شونده(Guided Operator Solutions )را از بخش اتوماسیون صنعتی میتسوبیشی الکتریک بکار گرفت.

بخش تهویه مطبوع میتسوبیشی الکتریک در اروپا برای افزایش بهره وری و کیفیت مونتاژ بخش های دستی خود، راه حل های اپراتور های هدایت شونده(Guided Operator Solutions )را از بخش اتوماسیون صنعتی میتسوبیشی الکتریک بکار گرفت.

 

چالش: بهبود عملکرد پروسه کنترل با کاهش امکان بروز خطا  

محصولات مختلفی در خطوط تولید و مونتاژ نیمه خودکار ساخته می شوند. با توجه به ماهیت پیچیده محصولات، اپراتور با چالش های قابل توجه که منجر به بروز مشکل می شود روبه رو است. این موضوع گاهی اوقات منجر به دوباره کاری می گردد که به صورت قابل توجهی باعث کاهش بهره وری خط مونتاژ می شود. علاوه بر این، افزایش بهره وری در فرآیند مونتاژ سبب کمک به انطباق سریعتر کارکنان می شود.

" در مقایسه با فرایند اصلی، موفقیت بسیار پروژه قابل توجه بود، افزایش بی نظیری در پروسه کنترل کیفیت، انتخاب دقیق، سرعت مونتاژ و دوام پروسه دیده شد. ما همواره مشتاق بهبود بوده ایم و مزایای این تغییر تکنولوژی همواره برای ما ارزشمند بوده است".


آدری اسمیت

مدیر بخش تولید

بخش تهویه مطبوع میتسوبیشی الکتریک

 


راه حل: اپراتور های هدایت شونده

تنوع اپراتور های هدایت شونده سبب می شود که طیف گسترده ای از سناریوهای قابل انتخاب طراحی شود. سپس در هر یک از ایستگاه های مونتاژ که با موثرترین راهکار تجهیز شده اند، بهبود کیفیت و همچنین افزایش بهروری و کارآمدی خط تولید دست یابد.

 نصب و راه اندازی یک خط تولید برای صنعت تهویه مطبوع با PLC های سری ماژولار MELSEC Q میتسوبیشی الکتریک و ترمینال های اپراتور GOT2000 که با یک شبکه اختصاصی به هم متصل شده اند، راه اندازی گردید. صفحه نمایش HMI، سیستم کارت های پیچیده محصول که پیش از این در دستورالعمل های کاری استفاده می شد جایگزین گردید. این صفحه نمایش اجازه دستورالعمل های پویا را می دهد و نیز باعث می شود که توالی انتخاب افزایش یافته و درنتیجه منجر به انتخاب درست شود.

 

نتیجه: افزایش قابل توجه کیفیت در پروسه کنترل

نصب و راه اندازی تاثیر فراوانی در فرایند مونتاژ دارد. کاربرد این راه حل سبب ارتقای می شود و نکته مهم این که این راه حل چالش آموزش اپراتور در خط تولید را کاهش می دهد و مدت زمان لازم برای یادگیری هر پروسه را بهبود می بخشد.


ابزاردقیق


                                   Mitsubishi - GOT 2000

ابزاردقیق            

 

                          Mitsubishi - Melsec Q Series

 

 

 

 

 

شرکت اتوماسیون صنعتی برگ

ارائه دهنده تجهیزات اتوماسیون صنعتی و ابزاردقیق 

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.